BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK, CUMHURİYET BAŞSAVCISI BİLAL GÜMÜŞ’Ü ZİYARET ETTİ

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş’ü ziyaret ederek, mesleki konular, yargının sorunları, yeni adliye binasının son durumu, taşınma ve açılış süreci hakkında bilgi aldı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş de, yeni adliye binasıyla ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini, tefriş işlerinin hızla yürütüldüğünü, kısa zaman içerisinde savcılık birimlerinden başlanarak taşınmanın başlanmasının, ek binalardaki birimlerin de kademeli taşınması ile birlikte yeni adliye binasının yaz sonuna kadar tamamen faaliyete geçmesinin planlandığını kaydetti.

Yeni adliye binası yaz sonunda açılacak!
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Yönetim Kurulu üyesi Av. MiyesserErsalanÖnenli ve Baro Müdiresi Çiğdem Şahin de ziyaret sırasında hazır bulundular.
Baro Başkanı Av.Veli Küçük, pandemi nedeniyle en olumsuz etkilenen kesimlerin başında avukatların geldiğini, yargının sorunlarının hala devam ettiğini, yeni adliye binasında baroya tahsisi düşünülen bölümlerin yeterli olmadığını, bilhassa mevcut adliyenin yedi katı büyüklüğündeki yeni adliyede sayısı dörtbini aşan baro mensupları için yeterli hizmet birimi alanları ile meslektaşlarının ihtiyaçlarını, ruhsat törenleri de dâhil organizasyonların yapılabileceği ölçüde ve büyüklükte avukat odaları tahsisinin talep ettiklerini paylaştı.
Ziyaret sosyal mesafeli toplu fotoğraf çekimi ardından son buldu.