Yerel Medya Güçbirliği Platformu üyeleri Anadolu Ajansı (AA) Adana Bölge Müdürlüğü ile İhlas Haber Ajansı (İHA) Adana Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Yerel Medya Güçbirliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ile üyeler Halise Tekbaş, Hasan Hüseyin Türk, Cengiz Durak, Halim Öztoprak ve Hüseyin Azar, (AA) Adana Bölge Müdürü Mehmet Kemal Firik ve (İHA) Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Başkan K. Yalçın Göl ziyarette yaptığı konuşmada, platform adına hazırladıkları "ilan ve abonelik" açıklaması hakkında bilgi vererek, Adana ve ilçelerinde yayıncılık faaliyetinde aktif olan haftalık, 15 günlük ile aylık gazetelerin son zamanlarda gözardı edildiğini ve yok sayıldıklarını belirtti.Basın İlan Kurumunun düzenli yayınlar ve Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin basın protokol listelerinde yer alan gazeteler ile internet haber portallarının bu ötekileştirmenin karşısında olduğunu belirten Göl, ilan ve abonelik konusunda ayrımcılık istemediklerini dile getirdi.
Halkın gözü ve kulağı olan gazetelerin toplumu her konudabilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevlerinin çok büyük önemarz ettiğini dile getiren Anadolu Ajansı (AA) Adana Bölge MüdürüMehmet Kemal Firik, gazeteler arasında ayrımcılık yapmanın son derece yanlış olduğunu belirtti.
Gazetelerin mevcut sorunlarının çözümünoktasında Yerel Medya Güç Birliği Platformu'na destek olunması gerektiğini belirten (İHA) Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak, Başkan Kamil Yalçın Göl şahsında tüm basın mensuplarına çalışmalarındabaşarılar dilediğini ifade etti.
Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl isekabulünden dolayı Firik ile Kulak’a teşekkürlerini iletti.