Sağlık-sen Adana Şubesi Başkanı Bekir Nennioğlu Sağlık-Sen yetkiyi aldığı 2010 senesinden bugüne kadar hayali bile edilemeyen birçok nakdi hakkın ve özellikle de özlük hakkının kazanılmasını sağladığını hatırlatarak " (örn; evvelden kesilen ek ödemenin maaş gibi sabit hale getirilmesi, promosyonun çalışanlara ödenmesi vb.), kazanım çıtasını her sene bir kademe ileri taşımıştır." dedi. 

Yazılı bir açıklama yapan Sağlık-sen Adana Şubesi Başkanı Bekir Nennioğlu "Bugün sağlık mensuplarımızın haketmelerine rağmen idare tarafından verilmeyen birçok hakkın aranması için bizi adres gösterip talep etmeleri tamamen Sağlık-Sen'in bugüne kadarki başarısının ve seviyeyi sürekli yukarı taşımasının bir sonucudur. Dolayısıyla Sağlık-Sen bu minvaldeki çalışmalarına, bu doğrultuda ara vermeden devam edecektir.dedi. 

Başkan Nennioğlu açıklamasına söyle devam etti. "Gezegenimizin yaşam tarzını ve alışkanlıklarını değiştiren, modern insanlığın karşısında aciz kaldığı yeni tip Covid-19 pandemisinde, sağlık mensuplarımız sağlıklarını, hatta hayatlarını kaybetmeleri risklerinin üzerine, bir de tarihin en adaletsiz, en kötü, en ekip ruhunu zedeleyen ek ödeme yönetmeliğinin bu bakanlık tarafından sözkonusu süreçte çıkarılmasına rağmen, sendikamız vatanını ve milletini düşünüp kendisinin ve sevdiklerinin sağlıklarını bir kenara bırakıp çalışmaya devam etmiştir.

Sağlık çalışanları, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi yetkiyi kendilerine, "her türlü pozitif hak için mücadele etmek yetkili sendikanın görevidir, biz sadece eleştiririz" diyerek bu doğrultuda propaganda yapan ve pandeminin çalışanlarımıza verdiği olumsuzluklardan nemalanmaya çalışan malum sendikalara vermemiş; elinden geldiğince salgından dolayı getirilen birçok yasağa rağmen gayret gösteren Sağlık-Sen e vermiş, üye sayısının 253.517 ye çıkarılmasını sağlamışlardır.

Saglik-Sen kendisine yeniden verilen emanetin sorumluğunun önceki senelerde olduğu gibi farkındadır ve buna göre davranmaya devam edecektir. Ben de şahsım adına bu başarıda emeği olan; başta sahada sağlıklarını kaybetme riskine karşı cesurca ve fedakarca çalışan resmi yada gönüllü bütün temsilcilerimize, şubelerimizin yönetim kurulu üyelerine, şube başkanlarıma ve genel merkez yönetim kuruluna, ayrıca bize yeniden güvenip yetkiyi teslim eden cefakar bütün sağlık mensuplarımıza teşekkür eder, emanetlerinin sağlam ve ehil ellerde olduğunu bilmelerini isterim."