Yüreğir Belediyesi Muharrem ayı vesilesi ile Adana genelinde 52 camide yaklaşık 35 bin kişiye aşure dağıttı. Sabancı Merkez Camii’nde Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikramında bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Aşure bize farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatır.” dedi.
Yüreğir Belediyesi aralarında Aladağ, Karaisalı, Ceyhan, İmamoğlu, Kozan ve Karataş merkez camilerinin de bulunduğu Adana geneli 52 camide Cuma namazı sonrası yaklaşık 35 bin kişiye Aşure dağıttı. Cuma namazını Sabancı Merkez Camii’nde kılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan namaz çıkışı vatandaşlara Aşure ikramında bulundu.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “BİR ARADA YAŞAMA KÜLTÜRÜNÜN LEZZETİDİR AŞURE”

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan Başkan Çelikcan, Muharrem ayının paylaşma, dayanışma ve muhabbet ayı olduğunu belirterek, “Aşure zengin içeriği ile birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Ben biraz da bize benzetiyorum. Aşure bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor. Bu günlerin anlamı bu yüzden çok değerlidir. Biz de Adana genelinde 52 camimizde yaklaşık 35 bin kişiye aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istedik.” şeklinde konuştu.
Bu tür özel ve manevi günlerin insanları birbirine yaklaştırdığını, gönüllerde sevgi ve merhamet duygusunu artırdığını, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiği dile getiren Başkan Çelikcan “Bu vesileyle tüm halkımızın aşure gününü kutluyorum.” dedi.
Aşurelerini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın elinden alan vatandaşlar da teşekkür ederek, bu geleneğin yaşatılmasını istediler.