ADANA Lorut Dağcılık Kulübü sporcuları Cesur Tayboga ve Yücel Kısa be kez rotalarını Aladağlara, Güzeller zirvesine çevirdi.
Başarılı sporcular Niğde Aladağlar bölgesinde yer alan teknik ve zor bir olarak bilinen doğa harikası 3bin 461 metre yükseklikteki zirvesini başarı ile gerçekleştirdiler. Nefes nefese süren tırmanış teknik açıdan deneyimli dağcıları zorlasa da bu zor şartların üstesinden gelerek kazasız olarak tırmanışı bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadı.

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Sporcu gençler her fırsatta tırmanıyor

Daha öncede Demirkazık, Ağrı dağına başarıyla tırmanan Cesur Tayboga ve Yücel Kısa Adana Lorut Dağcılık Kulübünü olarak ilerleyen haftalarda Türkiye'nin değişik bölgelerinde yer alan bilinen zirvelere tırmanış gerçekleştireceklerini söylediler.
Dağa tırmanışında büyük gurur yaşadığını anlatan Tayboga ve Kısa çocukluklarından bu yana hep dağlara bir hevesle baktıklarını ve dağların zirvesine çıkmayı hep hayal ettiklerini belirtirken bu zorlu yürüyüşte kendilerine destek veren ABC, Bilici Holding ve Şadırvan Döner'e teşekkür ettiler.

Bir 1 kişi ve tırmanıyor görseli olabilir

Bir 2 kişi, tırmanan insanlar ve Tre Cime di Lavaredo görseli olabilir

Bir 2 kişi ve tırmanan insanlar görseli olabilir

Bir 2 kişi ve tırmanan insanlar görseli olabilir