erolsennur @ hotmail.com

OSMANLI Spor karşısında Demirspor’un verdiği fotoğraf pek beğenilmedi. Üst sıra yarışındaki rakipleri arasında Erzurum galip, Bursa’nın ise mağlup olması kadar; Altay’ınAkhisar’ı 3-1 yenmesidikkat çekti. Maçın akışında 30.dakikadan sonra Adil’in kırmızı kart görmesi ve uzatma dilimleri hariç, 60 dakika10 kişi ile mücadele,Demirspor adına bir ilk değil!..

ULUSLARARASI Futbol Birliği (IFAB) 2020 yılının sonuna kadar yapılacak maçlardatakımlara 5 oyuncu değişikliği hakkını vermesi; Demirspor TeknikDirektörü Cüneyt Dumlupınar tarafından kullanıldı. Oyun sistemi Talha, Aosman,Dibba, Berk, Mehmet Akyüz’ün oyundan alınması ve sahaya Mitrovic, MehmetUslu, Sinan, Volkan Şen, Kone beşlisinin sürülmesi iledeğişiklik gösterdi.

DEMİRSPOR 25.dakikada AmatDibba’nınOsmanlı Spordefans arkasına gönderdiği topu, Mehmet Akyüz’ün Aosman’ın önüne bırakması sonrası, OsmanlıSpor kalecisi Ahmet Eyüp’ün zamansız çıkışı sonrası; Aosman’ıngolü geldi. Demirspor 1-0 öne geçti. Yalnız; bu golden 6 dakika sonra Demirspordefans bölgesinin açık koridorundan yararlanan Erdem, sprinter yanını gösterdi. Topla birlikte Mavi Lacivertli ceza alanı içerisine girdi. Kaleci Kurtuluş kontrolsüz çıktı. Kale içi boş kaldı. Erdem’in önündeki topa Adil bir kaleci gibi plonjon yaptı. Hakem Burak Şeker “penaltı” noktasını işaret etti. Adil’e de “kırmızı” kartını çıkarttı. Osmanlı’nın golcü kimliği öne çıkan Merthan, Kurtuluş’u ve topu ayrı köşelere gönderdi: 1-1

EŞİTLİK sonrası Demirspor’dan beklenen (!) atak ne var ki öne çıkmadı. Osmanlı Spor baskısı Ali Eren, Merthan, Bigojevic, Doğukan dörtlüsü ile artı pozisyonlar geldi. Bu dörtlüye Todorovic’de eklenince Demirspor, kendi yarı sahasından çıkamadı. Başkent ekibi öne geçecek ataklar üretti. Özellikle Doğukan ve Todorovic’ten gelen şutlar karşısında, Kurtuluş zor anlar yaşadı. Osmanlı’nın üst üste kullandığı 3 köşe atışı, Demirspor ceza alanı içinde rahatsızlık yaşandı.

DEMİRSPORatak fakirliğini 80.dakikaya kadar sürdürdü.Mitroviç’inpasını Traore,Osmanl Spor ceza yayı önüne paraşüt orta yaptı.Topun gelişine “dömivole”vuranMehmet Akyüz Osmanlı Spor kale içini gördü. Skoru değiştirdi: 2-1 Neticeyi korumaya çalışan Demirspor, son 10 dakika ile birlikte hakemBurak Şeker, oyuna +3 dakika ilâve etti. Osmanlı takımının baskısı arttı. Bu süre içinde Demirspor teknik heyeti Mehmet Akyüz’ü oyun dışına aldı. Kone saha içine sürüldü.Demirspor defans bölgesinde 6 oyuncugörüntüsü öne çıktı.

MÜSABAKA 90 dakika ile birlikte ilâve olan 6 dakikanın sonrasında; Demirspor’un galibiyeti geldi. Puanı 48 oldu. Üzerinde Hatay (54),Erzurum (50) puanlı üniteler. Buraya 48 puanlı Altay’da eklendi!..

DEMİRSPORara verilen uzun zaman diliminde iyi çalıştığı ve antrenman artılarının ürünü Osmanlı Spor karşısında görülmedi. Koşu yollarında hızlılık olmadı. Pas adrese teslim edilmedi. Rakibi zorlaması gereken ortalar sayılacak kadar azdı. Defans dizilişinde ki değişiklikler, kimin ne yapması gerektiğini göstermedi.Demirspor Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar “Kazandığımız için mutluyum” dese de maçı televizyon ve çevre apartman dairelerinden izleyen Demirspor sevdalılar “Kalan maçlar da korku yansıtmakta. Erzurum ile Altay maçlarınınzorluk derecesine” parmak bastı…

SÖZÜN özü Osmanlı Spor karşılaşmasında “korkulu” dakikalar yaşandı. Demirspor forması altındaki  Mehmet Akyüz, attığı gol ile kurtarıcılığına tanık olundu. Maça, Aosman değişikliği ile ikinci yarının başında dahil olan Volkan Şen, futbolunu ferdi düşündü ama oyuna hareketlilik getirdi.Erkan Zengin’in eksikliği hissedildi. Şu da bir gerçek ki Demirspor’undirek olarak“Süper Lig” grubuna geçebilmesi için Giresun, Erzurum, Altay, Ümraniye, İstanbulspormaçlarınıartı puanlarla tamamlamalı. “Play-Off” maçlarının sürpriz yanı, geçmiştiKonya’da iki kez yaşandı!..