erolsennur @ hotmail.com

BOLU karşısında, Balıkesir müsabakasında olduğu gibi sakatlıklar nedeniyle iskelet kadro değişiklik zorunluluğu getirdi. Talihsiz sakatlıklar öne çıktı. Traore30.dakikada yerine Aosman’a bıraktı. İkinci yarının başında Gladkyy ile Koseckideğişikliği, Kosecki’nin ısrarla çalım atma düşündüğü anda (!) Bilâl’in engeline takıldı ve Koseckioyuna devam edemedi. Kosecki’ninaşırı topla çok oynama anlayışı,sakatlığına neden oldu. Yerine tecrübeli ve millî forma apoletliVolkan Şen, sahaya sürüldü.

HER iki takım rakip kale bölgelerine şut atma düşüncesiyle başladı. Bolu adına Mustafa Durak, Seth, Cumali Bişi üçlüsünün;Demirspor lehinede Gladkyy,Aosman’dan gelen sert vuruşlar karşısında kaleciler Sabri ile Kurtuluş’un topayerinde bloke etme yanları, iki hareketlik müdahaleyi gösterdi.

DEMİRSPOR adına en önemli pozisyon 75.dakida yaşandı. Aosman’ın asitliğinde, Volkan Şen’in yere paralel şutu karşısında, direk dibine yakın noktada Bolu kalecisi Sabri’nin engellemesi vardı. Bolu takımına,Adanaspor’dan transfer edilen Gökhan Sazdağı’nın çapraz noktadan savurduğu şut,90+2 zaman dilimindeMavi LacivertdefansdanSemih’i geçti ve kale çizgisi üzerinden ağlara gitmekte olduğu anda, Kurtuluş’un yerine uzanışı, topun kornere çıkmasına neden oldu.

BOLUSPOR ile 0-0’lık beraberlik,Demirspor’a +1 puan kazandırdı. Yalnız; ligi ilk iki arasında bitirme düşüncesi taşıyanMavi Lacivertli takım, sonlara doğru kaybedilen puanları arar ise Bolu’da bırakılan +2 puan akıllara gelebilir. Bu arada şu da bir gerçek ki Bolu karşısında son 20 dakikalık oyun diliminde Demirspor kayıptı. Kırmızı Beyazlı ekip beş duran top kazandı. Bunun üçüköşe atışı olarak görüldü!..

DEMİRSPOR için kadroda düşünülen “AntohoniStokes” isimli forvetoyuncusunun lisansı yetiştirilemediği için Bolu önünde forma giyemedi. Bu futbolcu Keçiören karşısında forma giyme imkânı bulacak…

MAÇIN akışında dakikalar 25 olduğunda; Mehmet Uslu’nun Bolu kale çerçevesini düşündü. Top kale içerisine yöneldi. Yalnız bu anda(…) Kaleci Sabri’ye gereksiz bir faul yapan Adil’in müdahalesi, Trabzon Bölgesi, öğretmen kökenli maçın hakemi Ramazan Keleş tarafından geçersiz sayıldı!..

DEMİRSPOR için deplasmanda alınan “bir puan, iyi puandır” felsefesi, aslında “deplasmanda alınan +3 puan iyidir” görüşüne dönüşmeli. Dönüşmeli ki “Süper Lig” kapısı aralansın……