erolsennur @ hotmail.com

TFF 1.Ligi’nde yer alan iki Adanatakımı, ligin birinci yarısında elde ettikleri sonuçlara göre “başarılı” olamadı. 17 maçlık neticeler sonrası, Demirspor ilk 6’nın dışında ve 8’inci sırada yer buldu. Elde ettiği sonuçlara göre 24 puan topladı. Adanaspor ise 12 puan gibi cüzi bir sayı elde etti. Kayıpların yoğunluğu ile “küme düşme” bölgesinde ve 17’inci sırada yer edinmesine hoş bakılmadı.

DEVRE arası kamp çalışmaları ve takviyeler ile ekiplerin “güç” kazandığı yönü ağırlıkta. Adanaspor  tehlikeli bölgeden çıkacak kimlikte transferde bulundu. Gerçek ise rakip karşısına çıkıldığında, sergilenen futbol ile birlikte rakip kale çerçevesi içerisine bırakılan goller sonrası elde edilecek puanlar sonrası, Adanaspor kendini “küme düşme” hattının dışına atacak. Bu arada ilk yarıda on ikinci kuvvetin etkinliği de önemli… Akhisar karşısına çıkacak.Güçlenen kadrosu ile ligin birinci yarısını 5’inci sırada tamamlayan Adanaspor, Akhisar  önünde +3 puan almalı…

DEMİRSPOR için ligin ikinci devresi “başarı” yanı pozitif olacağı görüntü “Belek Kampı’nda” öne çıktı. Şengezer, Nefiz, Rassoul, Adil, Mehmet Uslu, Mehmet Akyüz, Volkan Zengin, Volkan Şen ve Dibba “Mavi Lacivertliler” için ilk 11  düşünülmekte. Buraya Yunus, Aosman, Traore, Gladky, Vedat. Samed’de düşünüldüğünde; Demirspor’un “Süper Lig’e” çıkabilecek yanı +3 puanlı sistemle kendini gösterecek. Teknik Direktör Uğur Tütüneker’in teknik bilgisi burada öne çıkmalı..

GALATASARAY ile oynanan özel maçta Demirspor futbolu göz doldurdu. İki kanadı yerinde kullandı. Rakip kale çerçevesini bulan şutlar. Defans ile orta saha arasındaki bağ. Duran toplara karşı alınan tedbir. Yüksek toplara yerinde hareketler beğeni kazandı. Yalnız; geri pas fazlası yine negatif ibrede görüldü.

LİGİN ilk yarısında, Adana’da 2-0 mağlup ettiği Balıkesir deplasmanında alacağı galibiyet, deplasmanda elde edilen +3 puan, “Şimşekler Grubunun” umudunu artıracak!..

ADANA profesyonel futbolu Adanaspor ve Demirspor ikilisinden en azından birinin artık “Süper Lig’de” olmalı. Adana bunu hak eden bir kent. Çünkü Adana yerine getirilecek 17 maçlık seans sonrası kendisi ile yüzleşecek. Yalnız; hırslı enerjik ve hırs öne çıkmalı!..