erolsennur @ hotmail.com

ADANA II.Amatör Küme Futbol Ligi’nde ilk yarı müsabakaları tamamlandı ve ara verilmeden ikinci yarının müsabakalarına geçildi. Fikstür içerisinde olan 105 maç geride kaldı. Elde edelin sonuçlara göre İmamoğlu ile Gülpınarspor, A-Grubunda ilk sırada yer almakta. Sarıçam Buruk Spor, Güneşlispor isimleri B-Grubu mücadelesinde deste başı noktalardalar. C-Grubu takıp edildiğinde; Sarıçam Bld.Spor ve Mercimekspor bir üst lige göz kırpmaktalar. Karşıyaka, Pınar Cesur, Çukurova, Çukurova Gençlerbirliği, Toroslar 1922 isimleri de yarıştan kopmama mücadelesindeler…

A-GRUBU incelendiğinde;  İmamoğlu ile Gülpınarspor için I.Küme yolu büyük ölçüde görüldü. Takımların 211 gol sunumunda bulunmaları, maçların ne denli “gollü” geçtiğini göstermekte. Seyhan Mavi Bulvar “puanla” tanışmadı. Yeşilevler için eski günlerde ki kimliğinin çok uzaklarda kaldığı söylenebilir.

B-GRUBU için Sarıçam Burukspor “mutlu sonu” gördü denilebilir. Güneşlispor, Çukurova Gençlerbirliği’ni ensesinde hissetmekte. Gazipaşa ile Kunduracı Esnafspor “yıllardır” işin ciddiyetinden yine uzakta kaldılar. Burada ki yarışta 268 gol adresini buldu…

C-GRUBU mücadelesi Sarıçam Bld.Spor’u zirve takımı olarak görmekte. Mercimekspor için başarı sözcüğü söylenebilir. Tabana Adres veren Adanagücü 16 yaş grubu ile rakipleri karşısına çıkmakta. Adaspor’da taban bölgesinde. Ekiplerin gol sesi 190 kez yükseldi.

LİGİN akışı 669 GOL yapımını gösterdi. Futbolun II.Küme Lig yarışı için bu rakam oldukça önemli bir sayı. Her maçın akışı 3.57 gol kaydını işaret etti. Futbol oyununun da gol ile büyüdüğünü bir kez daha doğruladı….

MÜSABAKALARIN akışına bakıldığında; kale önlerindeki tedbir, geride oyunu kurduktan sonra ön bölgelere doğru yönelme, futbolu üretme gayreti, kadrolarda ki yenilenme, kalecilerin bireysel oynadığına tanık olunma, duran topları değerlendirme anlayışı, ite kalka değil (!) vitesi yükselten futbolcuların çokluğu, her şeyden daha güzel rakibe baskı ve nokta atışların yapılması, skorun üretilmesi gibi hat zenginlikleri amatör futbol yarışının içinde bulunmakta….

FUTBOL hakemlerinin de önemli katkılarının yaşandığı yerel futbol liginin II.Ligi’nde, futbol antrenörlerinin de önemli katkısının bulunması, yöneticiler tarafından omuzlanmakta. Tribünlerde artık belirli seyircilerin var olması da amatör ligin sahipli ellerde olduğunu göstermekte…

AMATÖR lisans taşıyan ama formasını taşıdığı kulüplerin başarısı için mücadele veren futbolculara bir noktada dikkat edilmesi gerekli. Çünkü;  onların zamana karşı mücadele ettikleri de unutulmamalı. Ayrıca; amatör futbolda önemli kalite olduğu de görülmekte…..