erolsennur @ hotmail.com

ADANASPOR TFF 1.Ligi’ne iyi başladı. Denizlispor’u 3-0 mağlup etmesinden öte kadronun beğeni yanı vardı. Formayı giyen her futbolcunun koşması, ayağa pas yapması, kenar bloklardan bindirme yaparak gole giden yolları seçmesi hep artılarıydı. Millî Mensucat doğumlu, Adanaspor patentli, Ata Koleji öğrencisi Kemal Kılıç’ın By-Pss olmasına rağmen heyecanın  öne çıkartması ayrıcalık yanıydı.

BUGÜNDEN bir çok takımın listesinde yer alan “Genç Millî” kaleci İrfan Can’ın yerinde refleksleri mükemmeldi. Hatası yok muydu vardı. Örneğin, normal bir topu gereksiz yere kornere çıkartması, oyuna başlamada topu eli ile arkadaşlarına aktarmaması gibi.. Bunlar düzeltilebilir hatalar!..

İRFAN Can’ın önüne monte edilen Onur, Diago, Renan, Didi dörtlüsü göz doldurdu. Burada biraz Onur Akbay’ın antreman eksikliği görüldü. Belki de göbekten, sağ beke alınmasını yadırgadı. Orta alanı parselleyen Tevfik’e kaptanlık da yakışan gerçekte; Abdulaziz’in geri bölgeye yardımcı olması da vardı. Sağ kanadın bindirmesinde Renan Diniz, solda Magaye, ortada Bekir ikinci santrafor gibiydi. Burada Bekir’in hırçınlığı, takımı sahada 10 kişi bıraktırabilirdi!..  Bekir burada “kırmızı kart” görebilirdi. Hakem “Onur Karabaş’ın” göz yumulur hata kararı vardı. Son adam Bahattin, attığı gol ile beğeni kazandı.

TAKIMA değişiklikler ile alınan Gökhan Meral, Onur’u aratmadı. Bekir’le yer değişen Bilâl Yener Arıca, ileride Adanaspor için daha büyük kazanç olacağına da tanık olunacak. Ahmet Dereli, oyunda az görüldüğü için; Kemal Kılıç’tan forma alacaklar arasında yer aldı. Magaye, kendisine aktarılan topları biraz daha değerlendirme yönüne gitseydi, attığı 2 gol en azından 4 olurdu (!) skor da 3-0 değil, en az 5-0 olurdu…..

ADANASPOR kadrosu ilk maçın akışında 6 kez “sarı kart” gördü ise burada biraz düşünmek lazım. Çünkü böyle tecziyeler; ana iskelet kadrosunu bozabilir!. Turuncu Beyazlılar + 3 gol ve üç puanla lige giriş yaptı. Kendisinin olduğu gibi diğer takımlarında en az beş maçlık bir seans sonrasında gerçek gücünü göstereceğinden Adanasportribün artısı Denizlispor karşılaşmasındakinden daha fazla olmalı. Adanaspor için şu söylenebilir. En iyi savunma saldırıdır. Bu da savunma arkasında koşan ayakların olması kendini gösterdi. Bunu da ligin akışında kaydedilecek goller Turuncu Beyaz renklerin gücünü gösterecek.