erolsennur @ hotmail.com

ADANASPOR ile Erzurumspor karşılaşmasının son dakikalarına sığan “üç golden” ziyade, “Adanaspor” taraftarı olan ve “Maraton Tribün” kesiminde yer alan veya “Turuncu Beyaz” renklerin gönüllüsü olarak; stada gelen taraftar grubunun yanlış tutumunun altını çizmek gerek!!!....

MÜSABAKA başlamadan önce TFF’nun talimatı gereği yapılması gereken “anons” ıslıklanıyor (!) burada gözlemci, hemen aleyhte rapor tutması sonrası maddi ceza mekanizması işliyor.

SAHAYA sürülen ana kadronun “ısınma” hareketleri yapma anında, futbolculara; “ağza alınmayacak” ve alınmaması gereken hatta “aile” bireylerine” kadar uzanan “küfür” edebiyatı işliyor. Bundan Teknik Direktör Kemal Kılıç’a kadar uzanıyor….

SONRASINDA Adanaspor AŞ. Yönetim Kurulu ve Kulüp Başkanı “Bayram Akgül”  çirkin sözlere muhatap oluyor. İstifaya davet ediliyor. Öncelikle “şirket” sözcüğünün tanımlaması yapılacak olunur ise “Türkiye yasalarına göre iki veya daha fazla gerçek veya tüzel kişinin bir araya gelerek emek veya mallarını müşterek (ortak) bir amaçla kurulan firma” anlamına gelir. Adanaspor AŞ. şirket olduğuna göre (…) şirketin sahibi de “Bayram Akgül” ise onun istifasını istemek abesle iştigal olur!..

DİĞER yandan müsabakanın bitimine yakın zaman diliminde Erzurumspor adına “Hamza Younes’in  Adanaspor kale çerçevesi içerisine bıraktığı gol sonrası “sevinen”  üzerlerinde  “Turuncu Beyaz” forma bulunanları gerçekten kınamak lazım!. Hemen sonrasında Adanaspor adına “Magaye Nelson’un” jeneriklere girebilecek iki golü alkışlama (…) yerine “ıslıklayan”  kişi veya kişiler “Adanaspor taraftarı” olamaz!!...  Belli bir odak noktasının, “gölge adamları” olarak sıfatlandırılabilir…

ADANASPOR ligde 7 maçlık serisini oynadı. Ligin akışı 34 maçlık yarış. Ligde daha 27 karşılaşma oynanacak. Ne gibi sonuçlar elde edilir veya edilebilir, tabelaya yansıyacak. Ligde büyük meblağ harcayan Çaykur Rizespor, Elazığspor’a 3-1,  Boluspor, Altınordu’ya 2-1, Gaziantepspor’un Ankaragücü’ne 2-1 yenildiği düşünülür ise Adanaspor’un Erzurumspor’u 2-1 mağlup etmesi “başarı” olarak görülmeli. Puan cetvelinde de Adanaspor  ilk 5 sıra içinde olduğu da taktir edilmeli….

LİGE Millî maçlar nedeniyle verilen aradan da yararlanacak olan “Turuncu Beyazlılar”  15 Ekim pazar günü saat 15.30’da kadrosunda, yabancı futbolcu bulunmayan ve adını 4. sıraya yazdıran Altınordu ile  oynayacak. Altınordu’da 6 gole imza atan “Mirkan Aydın”  İzmir takımı için önemli bir futbolcu!. Bu müsabaka; Adanaspor için puanlı bir sonuca endekslendiği taktir de “Turuncu Beyazlıların”  şans yüzdesi artacak.

DEMİRSPOR İstanbul deplasmanında 1926 tarihinden bugüne kadar gelen 91 yıllık, mazinin sahibi “İstanbulspor” karşısında 2-2’lik sonuç elde etti. Sarı Siyahlı “Nemanja Kojic’in” 43. dakikada attığı gole 45+2’de “Atabey Çiçek” ile yanıt verdi. Skor 1-1 oldu. 60. dakikaya girilme anında; İstanbulspor “Muhsin Yıldırım” ile 2-1 öne geçti. 80. dakikanın içerisine girildiğinde “Robert Tambe” 2-2’lik eşitliğe imza attı. “Mavi Lacivertliler” adı 9’uncu sıraya yazıldı. 11 puana sahip Demirspor, lider Giresunspor’un 4 puan gerisinde. Ligde daha çok değişimlerin olabilir yanı düşünülür ise Demirspor 15 Ekim Pazar saat 15.oo’de Eskişehir’i Adana’da ağırlayacak…

ESKİŞEHİR formasını giyen Kaleci Kayacan ile birlikte; Kaan Kanak, Hürriyet Gücer, Semih Güler, Bruno Rosa, Francis Ofoedu, Semih Şentürk gibi sonuca etki eden futbolcular forma giymekte. Manisa maçını 3-2 geçen “Es-Es” olarak moralli konumda. Takımın başında Adana’yı ve Demirspor’u çok iyi tanıyan “Yücel İldiz” bulunmakta….

ÖZETLE futbol oyununun üç neticeli bir temaşa oyunu olduğunu bilenler olduğu halde, stad tribünlerinde yer alan ve sosyal etkinlik yaşamı bulmaya çalışanların içinde “küfür edebiyatı” kendileri ile birleştiren için Yaşam sonsuzdur ve sevgi ölümsüzdür ve ölüm yalnızca bir ufuk çizgisidir ve ufuk çizgisi görüşümüzü sınırlandırmaktan öte bir şey yapamaz”  cümlesinin içinde “Kendine saygı, disiplinin meyvesidir; insanın kendisine hayır demesiyle artar”  şu da bir gerçek ki “Sevgi kayığına binmeden sevgi denizi olmaz” yorum öznesinde küfürsüz ve riyasız dünyada yaşayalım!!.......