• BIST 100

  11161,82%0,20
 • DOLAR

  33,09% 0,21
 • EURO

  36,22% 0,47
 • GRAM ALTIN

  2629,57% 0,31
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 1,93

Haydi Adana 31 Mart’ta iş başına!

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, ulaşımdan çevreye, sosyal hizmetlerden eğitim ve istihdama, turizmden kültür sanata kadar şehirde heyecan yaratan projeleriyle her kesimden

29.03.2024 11:32:00 0
Haydi Adana 31 Mart’ta iş başına!

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, hazırladıkları dev projeler ve hükümetin de desteğiyle Adana’nın bugüne kadar görmediği hizmetlerle buluşarak çağ atlayacağını söyledi. ‘Adana Kazanacak’ mottosuyla yola çıkan Kocaispir, “Şimdi Adana için kurduğumuz düşlerin, hayaline kapıldığımız şehrin dönüşümüne başlama zamanı. Biz, Adana’mıza en güzel eserleri kazandırmak, bu şehrin makus talihini değiştirmek için kolları sıvadık. Tüm hemşehrilerimi 31 Mart Pazar günü sandık başına davet ediyorum. Adanalının desteği ile şehrimize çağ atlatacağız” dedi.

ADANALININ TRAFİK ÇİLESİ BİTECEK

Adana’nın sorunlarını bir bir tespit ettiklerini belirten Başkan Kocaispir, “Adana’yı kolay, hızlı ve konforlu seyahat edilebilen bir kent haline getireceğiz. Öncelikli olarak, Adana Şehir Hastanesi’nin önünde bulunan 15 Temmuz döner kavşağını rahatlatacak projemizi hayata geçireceğiz. Mithat Özsan Bulvarı üzerinden üniversite yönüne kavşağın altından geçecek şekilde yeni bir battı çıktı yapacağız. Bu battı çıktımızı, göreve geldiğimiz ilk senede, okul tatil dönemine denk gelecek şekilde, 3 ay içerisinde bitirmiş olacağız. Bu hat üzerinde yeni bir hafif raylı sistem ile ulaşımı rahatlatacağız. 

BİR UÇTAN BİR UCA RAYLI SİSTEM

Şehrimizin en büyük sorunlarından biri de raylı sistem. M1 ismiyle bir metromuz var. Otogara gitmez, şehir hastanesine gitmez, öğrenci yurtlarına gitmez, stadyuma gitmez, üniversiteye gitmez. Şehrin içinde adeta bir o yana bir bu yana gider durur. Göreve gelir gelmez hızla uygulamaya alacağımız M2 ve M3 hafif raylı sistem hatlarımızla, Adana’mızda raylı sistem ulaşımın vazgeçilmez bir parçası haline gelecek. Vatandaşlarımız şehrimizin bir ucundan diğer ucuna raylı sistemler ile seyahat edebilecek. Biz ulaşımda da Adana’ya çağ atlatacağız. 

KUZEY VE GÜNEY ÇEVRE YOLU 

Şehir içi trafik akışının rahatlaması amacıyla ilgili bakanlıklarımızla işbirliği halinde, Güney ve Kuzey Çevre Yolları projesini hayata geçireceğiz. Bu yolların şehir içine bağlantı noktaları olarak; Metal Sanayi – Karaisalı, İlim Bulvarı - Kozan, güney çevre – Kozan bağlantı, Kozan yolu – OSB bağlantı olmak üzere yeni yolları şehrimize kazandıracağız. Bu yeni yollar ile birlikte, Adana şehir içine girme gereği olmamasına rağmen sadece güzergâh zorunluluğu nedeniyle şehir içine giren ağır taşıtları yan yollara sevk edecek ve şehri rahatlatacağız.

ADANA’YA YENİ BATTI ÇIKTILAR 

Adana’mızda ulaşımının rahatlaması için D400 üzerinde Asri Mezarlığı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Onur Caddesi mevkilerine battı çıktı yaparak, D400 karayolunu kesintisiz hale getireceğiz. Bununla birlikte, Turgut Özal Bulvarı üzerinde 7 ayrı noktaya ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde 3 farklı noktaya battı çıktı yaparak şehir içi ulaşımı rahatlatacağız. Yine bu battı çıktılarımızı, vatandaşlarımızı yormadan, süresi belli olacak şekilde, 5 yıllık hizmet dönemimiz içerisinde tamamlayacağız. 

‘ADABÜS’ İLE KESİNTİSİZ YOLCULUK

İsmini şehrimize özgü olarak koyduğumuz, D400 Karayolu üzerinde doğu batı ekseninde kendine özel yolu bulunan ADABÜS otobüs hattımızı hizmete alacağız. Bu hat ile vatandaşlarımız D400 üzerinde trafik takıntısı olmadan yolculuk yapılabilecek.

ADANA’YA MODERN YENİ OTOGAR

Göreve geldiğimiz ilk ayımızdan itibaren; Adana’mızın ismine yakışır, şanına yakışır yeni şehirlerarası otobüs terminalimizi şehrimize biz kazandıracağız. Yeni otogarımız ile şehrimize gelen misafirler, modern, akıllı bir terminalden şehrimize merhaba diyecekler. 

SEYHAN BARAJ GÖLÜ BAMBAŞKA OLACAK

Seyhan Baraj Gölü’nde muhteşem bir dönüşüm yapacağız. Etrafında ve göl içerisinde yapacağımız donatılarla, Seyhan Baraj Gölü her Adanalının misafirlerini götürebileceği eşsiz bir mekân haline gelecek. Su sporları alanında yapılacak tesislerle, Seyhan Baraj Gölü uluslararası su spor oyunlarının merkezi haline gelecek. Göl üzerinde hayata geçirilecek yapay ada ve tesislerle, Seyhan Gölü bambaşka bir çehreye kavuşacak.

 

NEHİR KIYISINA YENİ SOSYAL TESİSLER

Şehrimizden akan suya hasret yaşayarak geçmeyecek ömrümüz. Seyhan Nehri'nin kıyılarında aileniz ve sevdiklerinizle doyasıya vakit geçireceğiniz yeni sosyal tesislerimizi hayat geçireceğiz. Bu tesislerimizde vatandaşlarımız Adana’mızın geleneksel tatlarına ekonomik koşullarda ulaşabilecek.

TEPEBAĞ’DA NOSTALJİK TRAMVAY

Şehrimizin turizm alanında cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla öncelikli olarak Adana’mızın tarihi dokusunu ortaya çıkartacağız. Eski Adana’mız, Tepebağ bölgesinde yeniden küllerinden doğacak. Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Adana’mızı tarihsel kimliğiyle bütünleştireceğiz. Yapacağımız estetik dokunuşlarla şehrimizin tarihsel dokusu yeniden ortaya çıkacak. Tepebağ bölgemize, İnönü, Seyhan, Ulus, Ali Münif Yeğenağa, Çakmak ve Abidinpaşa caddelerinden geçen nostaljik bir tramvay güzergahını hizmete alacağız. 

ADANA SPOR ORMANI

Adana Spor Ormanı, Adana’mıza çok şey katacak. Şehrin tam merkezinde, tüm donatılarıyla bu orman hemşehrilerimizin inanıyorum ki en uğrak yerlerinden bir tanesi haline gelecek. Yürüyüş ve bisiklet yolları, spor tesisleriyle Adana Spor Ormanı çok güzel olacak. Ayrıca şehir merkez ilçelerimizde spor kampüsleri inşa edeceğiz. Her ilçeye çeşitli branşlarda spor tesisleri kazandıracağız. 

KARATAŞ VE YUMURTALIK PLAJI

Denize bu kadar kıyısı olup, denizine bu kadar uzak olan başka bir şehir var mıdır? Ben bilmiyorum. Adana’mızın tam 88 km uzunluğunda deniz kıyısı bulunuyor fakat denizimize ulaşamıyoruz. Adanalı vatandaşlarımızın denizle buluşmak için farklı şehirlere gitmesine içim el vermiyor. Biz göreve geldiğimizde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Karataş ve Yumurtalık bölgesinde kıyı şeridini öyle güzel hale getireceğiz ki, Adanalı hemşehrilerimizin denize olan hasretini vuslata erdireceğiz. 

YENİ MİLLET BAHÇELERİ

Yeni dönemde şehrimizin dört bir yanında yeni millet bahçelerini hayata geçirmek için durmadan çalışacağız. Bu kapsamda Ceyhan’da Ceyhan Millet Bahçesini, Kozan’da Kozan Millet Bahçesini, Pozantı’da Pozantı Millet Bahçesini ilk üç yıl içerisinde hizmete almış olacağız. Her ilçemizde çocuk spor okullarını, dene yap atölyelerini, küçük bilim merkezlerini ve masal evlerini ilk iki yıl içerisinde hizmete alacağız.

YERİNDE YENİDEN DÖNÜŞÜM

Deprem bizim için bir gerçek. Şehirlerimizi dirençli hale getirmek zorundayız. Depreme karşı doğru yöntemlerle tedbirler almak zorundayız, şehirlerimizi her anlamda olası felaketlere dayanıklı hale getirmek zorundayız. Bizler de Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz andan itibaren bu şehrin daha dirençli hale gelmesi için büyük gayret sarf edeceğiz. Yerinde yeniden dönüşüm programımızı yaygınlaştıracak, Yüreğir’de başlattığımız dönüşüm hamlesini tüm şehre yayacağız. 

ADANA FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Şehrimizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Adana Fuar ve Kongre Merkezi’ni kısa sürede tamamlayacağız. Mevcutta bulunan fuar ve kongre merkezimize yeni ek tesisler kazandırarak, bölgemizin en büyük fuar ve kongre merkezini Adana’mızda hizmete alacağız. 

ADANA TEKNOLOJİ FABRİKASI VE ADANA BİLİM MERKEZİ

Adana Teknoloji Fabrikası ile çalışan herkes sadece şehre değil, ülkemize nice nice eserler kazandıracak. 150.000 metrekare alana sahip olacak Adana Teknoloji Fabrikamız içerisinde kuluçka merkezlerini, farklı disiplinlerde teknopark alanlarını, girişimcilerimizin ofis ihtiyaçlarını karşılayan bir kampüs olarak hizmet sağlayacak. Adana Teknoloji Fabrikası, Adana’yı bölgesinin parlayan incisi haline getirecek. Yine biliyoruz ki, hayalleriniz ne kadar büyükse gideceğiniz menzili o kadar uzağa işaretlersiniz. Adana Bilim Merkezi’mizde evlatlarımız hayallerini büyütecek, bilimin ışıltılı dünyasında adeta dans edecekler. 

ADANA HALK KÜTÜPHANESİ

Adana’mızda her türlü imkânı ulaşılabilir kılacağız. 7/24 açık olarak hizmet sağlayacak, görünümü ve tasarımıyla şehrimizin estetiğine değer katacak Adana Halk Kütüphanemizi hızla tamamlayacak ve hizmete alacağız. 

‘ADANA KART’ DÖNEMİ BAŞLAYACAK

Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir parçası olarak, vatandaşlarımıza doğrudan hizmet ulaştıracağız. İhtiyacı bulunan her vatandaşımızın her anında hep yanında olacağız. Bunu yaparken de hiçbir zaman bunun reklamını yapma derdinde olmayacağız. Bu sebeple, Adana’mızı yeni nesil bir kart ile tanıştırmak istiyorum. Adana Kart, kendi içerisinde ayrılan kategorileriyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu kart ile vatandaşlarımız sadece seyahat etmeyecek, belediyemiz ile olan tüm işlerinde kullanabilecekleri bir kart olacak. Aynı zamanda şehrimizin birçok noktasında hem ödeme yöntemi olarak kullanılacak hem de kart sahiplerine çeşitli avantajlar sağlayacak. 

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN GENÇLERE 10 BİN TL DESTEK

Üniversiteyi kazanan her adanalı gencimize 10 bin TL destekte bulunacağız. Öğrenci Adana Kart sahibi öğrencilerimize yılda bir kez yurtiçi gidiş dönüş otobüs bileti hediye edeceğiz. Üniversiteye hazırlanan son sınıf lise öğrencilerine bir defaya mahsus 3 bin TL başarı hediyesi vereceğiz. Ulaşımda gençlerimiz için aylık dönemine geçeceğiz. Gençlerimiz, artık ayda sadece 101 TL ile ay boyunca ulaşımı kullanabilecekler. İş kuracak girişimci gençlerimize 100 bin TL hibe desteğinde bulunacağız. 

5 YILDA ADANA’YA 100 KREŞ

5 yıl içerisinde şehrimizin farklı noktalarında toplamda 100 adet kreş açacağız. Kadın sağlığı tarama merkezleriyle, Adanalı hanımefendiler güvenle yaşayacak. 0-7 yaş arası çocuğu bulunan annelerimize ulaşım ücretsiz olacak. ADAMEK ismini verdiğimiz ADANA Mesleki Eğitim merkezleriyle bu şehrin kadınları istihdama destek olacak. 

ENGELLİ BİREYLERE BÜYÜK DESTEK

Yaş sınırı nedeniyle MEB burslarından yararlanamayan engelli vatandaşlarımıza eğitim desteği sağlayacağız. Yaşam Becerileri öğrenme köyümüzde arkadaşlarınızla birlikte sosyalleşmenin keyfini doyasıya çıkarabileceksiniz. Aileniz ile beraber belediye sosyal tesislerinde %40 indirimden faydalanabileceksiniz. Ailelerimizin acil bir durum, hastalık gibi nedenlerle engelli evlatlarını belirli bir süre bırakabilecekleri mola evlerini hizmete alacağız. Evlerinde yalnız yaşayan, bakıma muhtaç büyüklerimize akıllı saatler vererek, sağlıklarını anlık olarak takip edecek, olası bir kriz durumunda anında yanlarında olacağız. 

‘X ADANA’ İLE AKILLI ŞEHİRCİLİK DÖNEMİ

Şehrimizi daha modern ve daha akıllı bir şehir yapmak için, akıllı kent teknolojileri ile donatacağız. Şehrimizi çeşitli proje ağları ile akıllı şehircilik uygulamalarında iyi örnek sergileyen paydaş kuruluşlarla ortaklıklar geliştireceğiz. ‘X ADANA’ projemiz ile şehir yönetimi 360 derece optimize edilecek. Büyükşehir belediyesi tarafından vatandaşlarımıza verilen tüm hizmetler, şehrin tüm hareket hali sensörler aracılığı ile takip edilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetler günlük, haftalık ve aylık olarak analiz edilebilecek. 

ADANA KAZANACAK

Göreceksiniz, Adana beş yılın sonunda bir inci gibi parlayacak. ‘Adana Kazanacak’ sadece bir söz değil. Adana Kazanacak, Adana öyle bir Kazanacak ki, bu şehirde kaybeden hiç kimse olmayacak.

 


Fiş almayanlar da 5 bin lira ceza ödeyecek!

Adana Doğu Akdeniz Ana Konteyner Liman Projesi Adana’mıza hayırlı olsun!

Tekin, “Kapsayıcılık ve eşitlik temel yönetim anlayışımız olacak”

“Beyin göçünü beyin gücüne” çevirecek1

Konut fiyatları Mayıs ayında düştü!

Sıcaklar artacak...

Emekli maaşına yüzde 24,73’lük zam hesaplarda…

Ehliyette yeni dönem!

Veliler yandı! Okul kitaplarına yüzde 400 zam geliyor...

Adana'da 'torbacı' operasyonunda 44 tutuklama

Üniversite tercihleri başlıyor! En çok da veliler merak ediyor...

İşlerini kaybedecekler...

Turaç’tan yeni şarkı

Başkan Demirçalı Engelsiz Yüreğir İçin Kolları Sıvadı

18 yıl hapis cezasıyla aranan hırsız polisinden kaçamadı

Dr. Özeren, “Adaletsiz ve eşitsiz vergi yükünü sırtımızdan alın”

Yıldırım, gençleri Ülkü Ocakları’na davet etti

Kemal Sağ, Dünya Ustalar Şampiyonasında Adana’nın gururu oldu

Görgülü: Doğru tercih sınav kadar önmeli

Dolmuş sürücüsünün öldürülmesini görüntü kayıtları çözecek

Biber gazı ile cep telefonu gasp eden çocuğa 6 yıl hapis cezası verildi

Adana’da Tehlike Ayaklarımızın Altında!

Evinde uyuşturucu satan sanığa 19.5 yıl hapis cezası

Murat Sancak 1 milyon 533 bin TL Para Cezası Aldı

Adana’da çeşitli suçlardan yakalanan 120 şüpheli tutuklandı

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Karslıoğlu, “İletişim Başkanlığı Adana için büyük şans”

Yurt dışı çıkış harcı açıklandı...

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

81 ilde 90 bin camide sela okundu...

Yükleniyor

Yağmura rağmen Adana'da Gazze için yürüdüler

DSÖ'den korkutan 'Yaz Kovid'i uyarısı!

En tehlikeli varyantı geliyor

M çiçeği virüsü vakalarında artış yaşanıyor!

Kuş gribi kaynaklı ilk insan ölümü! DSÖ doğruladı...

ASİM'DEN Filistin için gece nöbeti ve çadır eylemi...

'Tek bir vaka bile acil eylem çağrısı olmalı'

Yusuf Kanlı, “Şımaran bir CHP gerçeği var”

Müracaat edebilmek bile başarı sayılıyor!

Güneş'te dev bir patlama gerçekleşti! Fırtına dünyaya yaklaşıyor

Yıldırım, gençleri Ülkü Ocakları’na davet etti

Barut, 'Ölüm getiren yasa teklifi geri çekilsin'

Bakan Kurum Adana’da...

Adana Acil Sağlık Hizmetlerinde Zirvede

CHP Adana İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Ali Mahir Başarır, Türkiye’nin en beğenilen milletvekili seçildi

İlköğretim Öğrencilerine Günde 1 Öğün Sağlıklı ve Kaliteli Yemek Verilmeli

"Zalimin zulmüne direnmeyi sürdürüyoruz"

Ayhan Barut'tan taşeron işçilere kölelik dayatmasına tepki

Dr. Atalay istifa etti

Fiş almayanlar da 5 bin lira ceza ödeyecek!

“Beyin göçünü beyin gücüne” çevirecek1

Konut fiyatları Mayıs ayında düştü!

İşlerini kaybedecekler...

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Yurt dışı çıkış harcı açıklandı...

İşte tüm ayrıntılar...

800 kişi aylık 5 milyon lira para...

Yüzlerce kişi tespit edildi...

Listede sizin de adınız olabilir, tam 10 milyar parola!

Kemal Sağ, Dünya Ustalar Şampiyonasında Adana’nın gururu oldu

Murat Sancak 1 milyon 533 bin TL Para Cezası Aldı

Adana 01 lige lige Kızılcahamam'da hazırlanıyor!

Murat Sancak, Takımın perişan olmasına müsaade etmem!

Adana Demirspor 51 Ülkeden On Bin Kulüp Arasında 166. Sırada

Adana Demirspor 'Vize'ye Takıldı: İtalya Kampına Gidemedi...

Adana Demirspor'da Yusuf Sarı ve Semih Güler Kampta

Adana 01 Sağ Furkan Küçükkara İle Anlaştı...

Adanaspor'da Sol Bamba Bolu'da Sol Bamba Kampa Katıldı

Minik Hamleler Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

81 ilde 90 bin camide sela okundu...

Adana’da ‘15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’ nöbeti tutuldu

Vali Köşger Şehitliği Ziyaret Etti

'Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün yolunda sonsuza kadar yaşayacaktır'

Nacar: 15 Temmuz yeniden doğuşun sembolüdür

Gülaçtı; '15 Temmuz Demokrasiye Sahip Çıkan Milletin Zaferi'

CHP İl Başkanı Yanburoğlu’ndan 15 Temmuz Mesajı

Sadullah Kısacık: Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir

Tunç: “Milletimiz 15 Temmuz’da tarihi bir destan yazdı”

’Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın’

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16