• BIST 100

  10738,97%-0,01
 • DOLAR

  32,82% 0,03
 • EURO

  35,11% -0,24
 • GRAM ALTIN

  2496,74% 0,29
 • Ç. ALTIN

  4021,89% 1,22

Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban bayramı ikramiyesinin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 9 günlük tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.

TÜRKİYE 4.06.2024 19:37:00 0
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde düzenlenen Kritik Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki basına kapalı toplantı 2 saat 15 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"81 vilayetimizle birlikte dünyanın farklı ülkelerinde bizleri takip eden vatandaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Bu sabah eğitim sırasında kaza kırıma uğrayan uçağımızda şehit olan 2 pilotumuza Allah'tan rahmet diliyorum.

Aziz milletim, 14-28 Mayıs seçimleri sonrasında oluşturduğumuz Kabinenimizin görevdeki birinci yılını tamamladık. 85 milyonun her bir ferdine şahsımıza, partimize ve ittifakımıza duydukları güven için yürekten teşekkür ediyorum.

81 MİLYONUN TAMAMININ HÜKÜMETİYİZ

Demokrasilerin ilk ve öncelikli şartı halka hesap vermektir. 18 kez sandıkta millete hesap verdik ve hepsinde de ibra olduk. Her yıl bütçe görüşmelerinde Meclis'te hesap verdik, veriyoruz. 81 vilayetimizin tamamında katıldığımız toplantılarda doğrudan milletimize hesap verdik. Biz 85 milyonun tamamının hükümetiyiz. Emekçinin olduğu kadar işverenin de hükümetiyiz. Çiftçinin olduğu kadar memurun, emeklinin de hükümetiyiz. Batıda yaşayanların olduğu kadar doğuda yaşayanların hükümetiyiz. Bize oy verenler kadar tercihini farklı yönde kullananlarının da hükümetiyiz.

TÜRKİYE'YE KAZANDIRDIKLARIMIZ ORTADA

Felaket tellalarına aldırmıyoruz, fitne tüccarlarına kulak asmıyoruz. Türkiye'yi daha da yüceltmenin mücadelesini veriyoruz. Hükümet olarak yegane refaransımız hizmetlerimiz ve eserlerimizdir. Türkiye'ye kazandırdıklarımız ortadadır. Milletimiz de yaptıklarımızı çok net biçimde görmektedir. Bizim için esas olan milletimizin takdiridir.

HAKİM VE SAVCI SAYIMIZ 24 BİN 829'A ULAŞTI

Toplam 52 bin metrekare kapalı alana sahip 5 adalet sarayını hizmete açtık. 972 bin metrekare kapalı alana sahip adliye binasının inşaatına başladık. 2 yeni adli tıp binasının inşaatını tamamladık. Bu dönemde toplam 11 bin 370 kişi kapasiteli 14 ceza infaz kurumu faaliyete geçti. Hakim ve savcı sayımız 24 bin 829'a ulaştı. Son bir yılda toplam 2 bin 294 hakim ve savcı ataması yaptık.

9. YARGI PAKETİMİZ MECLİSİMİZİN GÜNDEMİNDE

Duruşmalara uzaktan katılımı sağlayan 386 SEGBİS cihazının kurulumu yapıldı ve 1 milyon 708 bin SEGBİS görüşmesi gerçekleştirildi. 8.yargı paketiyle önemli değişikliklere imza attık. 9.yargı paketimiz Meclisimizin gündemindedir. Hukuk uyuşmazlıklarında arabuluculuk mekanizmasıyla 1 milyon 340 bine yakın uyuşmazlık çözüme kavuştu.

HİÇBİR FEDAKARLIKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ

Önümüzdeki dönemde adaletin tecellisini hızlandıracak, toplumumuzdan gelen şikayetlerin önüne geçecek adımları atmaya devam edeceğiz. Yeni yargı reformu strateji ve insan hakları eylem planıyla bu alanda beklentileri karşılayacağız. Hiçbir fedakarlıktan çekinmeyeceğiz. Toplumun temel direği olan aile kurumunun önemini daha iyi anladığımız günlerden geçiyoruz.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TEMEL MÜCADELEMİZ

Kadına yönelik şiddetle mücadeleyi temel mücadelemiz haline getirdik. Savaş mağduru Filistinli kadın ve çocuklara destek sağlıyoruz. 1.7 milyon kişiye psiko-sosyal destek verdik. Evde bakım kapsamında 36 milyar 360 milyon lira ödeme yaptık. Son bir yılda bin 33 çocuğumuzu koruyucu aile yanına yerleştirdik.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

En düşük emekli aylığında ocak 2023 tarihine kıyasla net yüzde 82 artışa gittik. 2023 yılı ekim ayında emeklilerimizin tamamına bir defaya mahsus olmak üzere 5'er bin lira ödedik. Emekli ikramiyesi 2024 yılı itibarıyla yüzde 50 artışa 3 bin liraya çıktı. Kurban bayramı ikramiyesini 10 - 14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz.

İŞSİZLİK ORANI SON 10 YILIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNDE

Şu noktaya da özellikle değinmek istiyorum. İş gücü piyasasına yönelik aldığımız tedbirler ve faaliyetlerimiz neticesinde Cumhuriyet tarihimizin rekorları kırıldı. İstihdam oranımızı yüzde 49,5'e işgücüne katılım oranımızı da yüzde 54,2'ye yükselttik. İşsizlik oranımız ise son 10 yılın düşük seviyesine indi. Kadın istihdam oranını yüzde 32.5'a yükselttik.

570 İLAÇ GERİ ÖDEME KAPSAMINA ALINDI

2023 aralık ayında genel sağlık sigortası prim borcu bulunan vatandaşlarımızın borcu silindi. İşverene asgari ücret destek uygulamasında destek tutarını 700 liraya çıkardık. İşverene toplam 99,1 milyar lira asgari ücret desteği verildi. Son 1 yılda geri ödeme listemiz genişletilerek 128 adedi kanser ilacı olmak üzere toplam 570 ilaç geri ödeme kapsamına alındı. Sağlık raporu olan hastalarımızın hastanelerde sıra alıp beklememeksizin aile hekimlerine giderek ilaçlarını yazdırmalarını kolaylaştırdık.

100 BİN KÖY EVİ İNŞA EDİYORUZ

6 Şubat 2023 tarihinde millet olarak hem kendi tarihimizin hem de insanlık tarihinin en büyük doğal afetlerinden birini yaşadık. Toplam 850 bin bağımsız bölüm kullanılamaz hale geldi. Yıkılan binaların altında kalan 53 bin 614 vatandaşımız hayatını kaybetti. Vefat eden tüm kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Depremzedelerimize verdiğimiz sözü tutmak için gece gündüz çalışıyoruz. 11 şehrimizde 451 bin 297 bağımsız bölümünün büyük kısmının inşasına başladık. 100 bin köy evi inşa ediyoruz. İnşası biten konuklarımızın hak sahibini belirliyoruz. 76 binden fazla konutumuzun hak sahiplerini belirleyip vatandaşlarımıza teslim ettik.

64 MİLYAR LİRA HİBE DESTEĞİ VERİYORUZ

Yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim edeceğiz. Şehirlerimizi, caddeleriyle meydanlarıyla yeni baştan tasarlıyoruz. Özellikle depremde en çok hasar gören Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'ya şehir meydanı projesi yapıyoruz. Alt yapı projeleri için yerel yönetimlere 64 milyar liraya hibe desteği veriyoruz.

Kentsel dönüşüm başkanlığını kurduk. İstanbul için yarısı bizden kampanyasıyla hak sahiplerine 1.5 milyon lira destek veriyoruz. Şu ana kadar 30 bin bağımsız bölüm için dönüşüm süreci başladı.

İSTANBUL'DA 600 BİN KONUTUN ACİL DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKİYOR

İstanbul'da bulunan toplam 7.5 milyon bağımsız bölümün 600 binin acil dönüştürülmesi gerekiyor. Pazar günü çöken bina kentsel dönüşümün İstanbul için ne kadar hayati olduğunu tekrar hatırlatmıştır. İstanbul adım atmakta geciktikçe riskler daha da artacaktır. Bu meselenin halen yeterince idrak edilemedğini görüyoruz. Hassasiyetin bir an önce yerel yöneticiler tarafından gösterilmesini bekliyoruz. Dirençli şehirler projesini başlattık. Küresel bir çevre hareketine dönüşen sıfır atık ile 2023'te yüzde 35'e çıkardık. 2035'te hedefimiz yüzde 60'tır.

ÜCRETSİZ DOĞAL GAZ DESTEĞİMİZİ 1 YIL BOYUNCA DEVAM ETTİRDİK

Türkiye deniz projesiyle halkımıza denizlerin erişimini kolaylaştırarak deniz kıyılarında yaşam kalitesini artıracağız. Enerji son yıllarda gerçekten tarih yazdığımız bir başka alandır. Enerjide tam bağımsız Türkiye vizyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Filyos'ta günlük doğalgaz üretimi 5,1 milyon metreküpü aştı. Karadeniz gazının sevincini milletimizle paylaşmak için başlattığımız ücretsiz doğal gaz desteğimizi 1 yıl boyunca devam ettirdik.

YENİ KEŞİFLER İÇİN SONDAJ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz sahasında yeni keşifler için sondaj çalışmasına başladı. Gabar'da günlük petrol üretimini 43 bin 380 varilin üzerine çıkararak rekor kırdık. Hakkari ve Siirt başta olmak üzere bölgenin diğer yerinde çalışmalarımız devam ediyor. Çok daha güzel neticeler alacağız.

EĞİTİME DAİR ÇALIŞMALARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin birinci reaktörünün inşaatı yüzde 90 oranında tamamlandı, reaktörde mekanik testler yapılmaya başlandı. BOTAŞ Bulgaristan, Macaristan, Romanya gaz ihracatına başladık. İlk kez sınır komşumuz olmayan iki Avrupa ülkesine ihracat yapıyoruz. Cuma günü Türkiye Yüzyılı Maarif modelimizin tanıtımını yapacağız. Eğitime dair çalışmalarımızı bu vesileyle detaylıca açıklayacağız.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran pazar günü başlayacak olan kurban bayramı sonrasındaki 2 günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. 9 günlük tatil imkanı sağlamış oluyoruz."


Çalışan anneye kapsamlı destek paketi

DSÖ, kilo kaybı için üretilen sahte ilaçlara dikkat çekti.

Büyük yangın! Yerleşim yerlerine de sıçradı... 6 ölü, 9'u ağır 43 yaralı

Seyhan'da 4734 adet ücretsiz kurban kesimi yapıldı

Bankalar rakamları yükseltti...

Nacar, bayramı sağlık emekçileri ile geçirdi

Yüreğir’de Bayram Sonrası Kapsamlı Temizlik Çalışması

Emekli maaşı zammında son durum!

Dikkat: Başınıza gelirse tazminat hakkınız var!

Serumları çaldı! Yerine koydu...

Adana'da sıcaklığa bakın neyle çözüm buldular!

Yazın gözlerimizi tehdit eden 8 alışkanlık!

Trafikte yoğunluk yaşanıyor!

Okkalı zam şimdilik ertelendi...

5 terörist etkisiz hale getirildi...

36 ölü, 6 bin 550 yaralı...

Dikkat! Sıcaklar daha da artacak...

Geçinemeyen 4 milyon emekli çalışıyor!

Türkiye son günlerde yurt dışına çıkış harcını konuşuyor!

5 bin nokta kurulacak: Şişe/ kutu başına ödenecek miktar belli oldu!

Beraber otele geldiği kadın duştayken arabasını çaldı!

Kadın hakimle yasak aşk yaşayan iş adamı; 'Kocasının rızası vardı'

96 kişinin öldüğü apartmanın kolonlarında eksik demir kullanılmış

5 yıl erken emekli olacak...

“Adanalılar, havaalanını kapattırmayacak”

Kızılay 3 Kıtada kurban kesti...

Tüfeği alırken kazara vurulan Kübra Nur toprağa verildi

Başkan Avan, Bayramı Pozantılılarla Geçirdi

Mühür bozma suçundan aranıyordu, evinde cephanelik çıktı

Adana'da anız yakımı sonrası alevler ormana sıçradı

Yükleniyor

Kuş gribi kaynaklı ilk insan ölümü! DSÖ doğruladı...

ASİM'DEN Filistin için gece nöbeti ve çadır eylemi...

'Tek bir vaka bile acil eylem çağrısı olmalı'

Yusuf Kanlı, “Şımaran bir CHP gerçeği var”

Müracaat edebilmek bile başarı sayılıyor!

Güneş'te dev bir patlama gerçekleşti! Fırtına dünyaya yaklaşıyor

Son derece dirençli!

Çok şiddetli olacak, Bugüne dikkat!

Şiddetli bir jeomanyetik fırtına tespit edildi...

Şimdi de dünya çapında bir karar alındı...

“Adanalılar, havaalanını kapattırmayacak”

“Anımız bir, acımız bir, sevincimiz birdir!”

CHP'nin oy oranı damga vurdu...

Adana Ülkü Ocakları'ndan ‘Birlik beraberlik’ programı

Tanburoğlu: “Daha güzel bayramların kutlanacağı günler yakındır”

Ozan Gülaçtı,, 'Muhabbetle kucaklaşacağız'

“Yaşlılara, kadınlara, çocuklara öncelik verelim”

“Şakirpaşa Havalimanı’nı kapattırmayacağız”

Depremzedelere AFAD darbesi

Milli Gençlik Derneği'nin Adana İl Başkanlığı’na Hasan Arık Atandı

Bankalar rakamları yükseltti...

Okkalı zam şimdilik ertelendi...

Türkiye son günlerde yurt dışına çıkış harcını konuşuyor!

5 bin nokta kurulacak: Şişe/ kutu başına ödenecek miktar belli oldu!

Akaryakıta okkalı çifte zam geliyor...

Zamlı maaş takvimi belli oldu! Kim ne kadar maaş alacak?

Yüzde 1066 oranında zamlanacak…

Adana ekonomisinin kalbi ; AOSB

Yüreğir Belediyesi Mali Disiplini Sağlıyor

Konut satışları düştü!

Görkem’den görkemli başarı!

Sarıçam'da yüzme kursları 26 Haziran'da başlıyor!

Başkan Oya Tekin’den, yaz spor okulları’na davet

Adana 01 Volkan Bekiroğlu ile anlaştı...

ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas Türkiye Kupası’nda 2. Oldu

U-18 1. Ligine Yükselme Mücadelesi Kızışıyor!

İSŞV ve ATDSK sponsorluk anlaşması imzaladılar

Adana Demirspor'da Murat Sancak yeniden başkan! İ şte yeni yönetim...

ABBSK U16 Kız Basketbol Takımı kupayı Zeydan Karalar’a getirdi

ÇİLTAR Masa Tenisi İhtisas Averajla Türkiye 2.si

Emekli maaşı zammında son durum!

Gazeteciler bayram sevincini paylaştı

SGK uzmanı, ‘Çok büyük baskı gelecek’ diyerek anlattı

O bölgede yoğunluk oluştu...

Kurban Bayramı'nda et tüketirken bunlara dikkat!

AK Parti’de Geleneksel Bayramlaşma

Tekin, “Bayramlar, toplumu bir arada tutan en önemli değerlerin başında gelmektedir”

Ayhan Barut'tan çifte kutlama!

‘Bayramların özünde, dayanışma, hoşgörü, barış ve mutluluk var’

“Bu Bayram da can olalım, canan olalım, bayramla huzur bulalım”

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16